Debesyse.lt

Duomenų talpykla debesyje – ką rinktis

Ko gero dažnai susiduriame su klausimu, kaip ir kur talpinti failus, kuriuos norime pasiekti iš visų savo prietaisų: tiek mobilaus kompiuterio, tiek telefono ar planšetės. Norintieji turi nemažai pasirinkimo variantų, tarp kurių tokie sprendimai kaip: Google Drive, dropbox, kiti. Tad kurį produktą rinktis, norint maksimalaus efektyvumo, nemokamo patogumo?

Google Drive (15GB) – tai Google produktas. Jis yra “sujungtas” su jūsų Gmail paskyra. Naudojantis Google paslaugomis/servisais, galima ne tik lengvai siųsti el. pašto laiškus, bet ir internete Google Drive paskyroje sukurti naujus, bei redaguoti esamus failus. Pasidalinus (share) failu, galima vienu metu lengvai keliems asmenims redaguoti tą patį failą vienu metu. Dirbant komandoje, toks funkcionalumas nepakeičiamas. Papildomai, Excel analogas Google Drive palaiko papildomus “programavimus”, t.y. vartotojas naudodamasis “javascript” gali sukurti programinį kodą, kuris atliks daug įvairių funkcijų. Kadangi dauguma žmonių turi Google paskyras, tai servisas kurio nereik papildomai užsakyti.
Ko gero vienintelis minusas – visa informacija apie jus yra vienoje vietoje. Tad tiek paslaugos tiekėjas gali lengvai ją pasiekti, tiek ir paskyros nulaužimo atveju, visa informacija yra prieinama vartotojams.

Kitas produktas, kuris puikiai atlieka savo paskirtį – dropbox (2GB). Sukurtos specialios programos windows, unix, android, kt. platformom leis talpinti savo failus debesyje. Kaip ir Google Drive, galėsite failais dalintis su draugais. Nemokamai gaunamo “debesies” dalis nėra didelė, tačiau galite padidinti disko vietą.
Mobiliojo telefono aparate įrašius programą, galime automatiškai padarytas nuotraukas įkelti į “debesį”. Tokie sprendimai patogūs, nes nereik specialiai siųsti/kopijuoti nuotraukos prijungus telefoną prie kompiuterio.

Yra nemažai kitų failų talpinimo “debesyje” sprendimų. Visi turi privalumų, tačiau yra ir trūkumų.

Comments are closed.