Debesyse.lt

Domenai – kaip padidinti lankomumą

Jei dar nežinote kas yra domenas, galite paskaityti įrašą apie domenus.
Domenas – tai jūsų internetinis (galite galvoti, kad tai atitikmuo jūsų buto adresui mieste) adresas, leidžiantis skelbti bei talpinti informaciją apie save. Tačiau kaip pasirinkti tokį domeną, kad jis pritrauktų daugiau klientų/lankytojų?
Šioje vietoje yra keli svarbūs niuansai, kuriuos reikia žinoti bei renkantis domeną atkreipti dėmesį:

  • domenas turi būti maksimaliai panašus į vardą (jūsų vardas/pavardė/įmonės pavadinimas, pvz jonas.lt jei jūsų vardas Jonas). Toks adresas bus lengvai žmonėms įsimenamas, jei jie jus pažįsta
  • domenas turi būti maksimaliai atitinkantis jo šeimininko atliekamą veiklą/paskirtį, t.y. jei domenas naudojamas el.parduotuvei prekiaujančiai žaislais, domenas negali būti autogarazas.lt, nes toks adresas susijęs su mašinomis/jų priežiūra
  • domenas turi būti trumpas ir lengvai atsimenamas. Kuo trumpesnis – tuo lengviau jį atsiminti

Tačiau naujas adresas ne visuomet yra geriausias pasirinkimas, norint greitesnio žinomumo efekto. Tokiu atveju galite rinktis internetinį adresą, kuris jau buvo registruotas iki jūsų ir turi istoriją. Tokie domenai turi didesnę paklausą ir gali kainoti brangiau, tačiau kartais verta pamąstyti kiek kainuotų reklama norint tokio paties rezultato.

Taip pat, pradžioje turint finansinių galimybių galite išbandyti domenų nukreipimus, pvz. gmail.lt. Žinomi tarptautinio lygio adresai gali būti registruoti su galūne “lt” bei sulauks lankomumo nepastabių žmonių.

Comments are closed.