Debesyse.lt

Debesyje: ar saugu, ar patikima?

Debesų kompiuterija vis labiau veržiasi į mūsų gyvenimus. Tačiau yra keli niuansai, kuriuos reikia žinoti apie debesį, jo veikimą iš anksto.

Debesų kompiuterija paremta principu, kad keli kompiuteriai(serveriai) esantys internete atlieka vieną ir tą pačią užduotį. Kaip pavyzdį galime paimti, kad naudojatės paslauga, kuri reikalauja daug resursų. Jei paslauga butų teikiama naudojantis vienu serveriu (be debesies), net ir mažiausias interneto sutrikimas ar techninės įrangos neveikimas brangiai kainuotų. Sistema, paremta debesies technologijomis, nesukels tokių problemų, t.y. nutikus sutrikimui (sakykim vienam kompiuteriui nepasiekiamam), kiti debesyje esantys kompiuteriai perims darbus.
Tad kaip matome, debesies pagrindu veikianti technologija garantuoja didesnį patikimumą.

Žvelgiant iš saugumo pusės (duomenų praradimo), debesies technologijos yra saugios, tačiau… Kadangi sistema veikia ne vienoje fizinėje vietoje, tikimybė pažeisti – padidėja, lyginant su 1 kompiuteriu (padidėja, tačiau vis tiek yra labai maža).

Šiuo metu populiarėja praktika, kad yra perkamas reikalingas resursų kiekis debesyje. Tačiau ateityje, kiekviena įmonė sieks maksimaliai išnaudoti savo resursų kiekius leisdama sudėtingus skaičiavimus ar kitas užduotis (spėjimai ateities, simuliacijos). Tokiu atveju naudojimasis debesies principu taps sudėtingesnis, kadangi apkrovimas bus didesnis, o kartu ir veiks pati sistema lėčiau.

Comments are closed.